23 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 30, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Başkan Becan'dan 19 Mayıs açıklaması

Başkan Becan’dan 19 Mayıs açıklaması

Edirne Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için yayınladığı mesajda “Ulu Önder Atatürk’ün belirttiği gibi, tüm ümidimiz gençliktedir” ifadelerini kullandı.

Becan’ın açıklaması şöyle:

 

“Ulusal  Kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı olarak bağımsızlık ateşimizin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi, dünya üzerinde başarıya ulaşmış ilk ve önder Anti-Emperyalist mücadelenin başlangıç tarihidir.

Kurtuluş Savaşı’mızın başladığı gün olarak kabul edilen ve memleketimizin aydınlık geleceği olan gençlerimize armağan edilerek taçlandırılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’mızın 101. yıldönümünü ne yazık ki tüm dünyayı tesiri altında bırakan CoronaVirüs pandemisi sebebiyle, içimizdeki coşku ve mutluluk ile genç yaşlı omuz omuza vererek, şenlikler içerisinde kutlayamıyoruz.

Ancak çok iyi biliyoruz ki içinden geçmekte olduğumuz süreç ve dünyamızın almış olduğu hasarlara karşı akılcı, fen ve bilimden yana, hümanist dünya görüşüne sahip gençlerimiz, yarınlarımızın kurtarıcıları, aydınlık yüzlerimiz olarak bizleri iyileştirecekler. Tıpkı 1919’da Samsun’dan başlayarak tüm memlekete yayılmış olan bağımsızlık ateşi, bugün de vatansever her bir gencimizin kalbinde yanmaya devam etmektedir.

Ulu Önder Atatürk’ün belirttiği gibi, tüm ümidimiz gençliktedir. Kendisinin gençlere emanet ettiği bu ülke, gençlerimiz sayesinde ilelebet güçlü ve payidar kalacaktır. Bizlere düşen görev ise, geleceğimiz olan gençlerimiz için özgür, adaletli, barış, kardeşlik ve refah dolu bir ülke ve dünya bırakmak için örnek vatandaşlar olabilmektir.

Kurtuluş Savaşı’mızın yıldönümü ve Gençlik Spor Bayramı’mızda, başta Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, memleket topraklarının tek bir karışı uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; aydınlık yarınlar umuduyla, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyorum.”

Gündem

Karşıyaka’da dayanışma büyüyor!

Pandeminin yarattığı ekonomik ve sosyal sıkıntılara karşı 'dayanışma ruhu' ile mücadele eden İzmir Karşıyaka Belediyesi, iki aylık süreçte ihtiyaç sahiplerine binlerce erzak paketi ulaştırdı....