30 C
Antalya
Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Fındıklı Belediyesi'nden öğrencilere destek

Fındıklı Belediyesi’nden öğrencilere destek

Rize’nin Fındıklı ilçesinde CHP’li Belediye Başkanı Ercüment Çervantoğlu, iki etkinliğin gelirini ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere ulaştırdı.

 

13 Aralık 2019 tarihinde 30 kadından oluşan Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu konserinin geliri gerek konser bileti satışlarından, gerekse bağışçıların katkıları sonucu 16 bin 315 TL oldu. Bu miktarın 8 bin 315 TL’si konser hazırlıkları ve teknik altyapısının oluşturulmasına harcanırken geriye kalan 8 bin TL ise Kadın Korosu’ndan dört, Fındıklı Halk Meclisi’nin belirlemiş olduğu üç, toplam yedi kişilik komisyon tarafından ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek, sekiz aileye biner TL verildi.

- Sponsorlu İçerik -

1 Aralık 2019 günü ise yılbaşı etkinliği düzenleyen Fındıklı Belediyesi ilçe esnaflarından hediyelerin verildiği bir çekiliş organize etti. 270 hediyenin bulunduğu çekilişe katılım için 10 TL’ye kitap ayracı satıldı. Satış sonu elde edilen 7 bin 500 TL, burs için Fındıklı Belediyesi’ne başvurusu bulunan 22 öğrenciye ihtiyaç tespiti yapılarak ulaştırıldı.

Gündem

CHP’li Bulut: Yüz yüze sınav koronaya davetiye çıkarmaktır

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılacak olmasına tepki gösterdi. Bulut, “Örgün eğitimdekilere online sınav yaparken, Açık...