30 C
Antalya
Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Trabzon'da Devlet Tiyatrosu girişine engelli rampası

Trabzon’da Devlet Tiyatrosu girişine engelli rampası

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun giriş zemini doğal taş döşenerek yenilendi. Engelli rampası da eklenen alanın çevre düzenlemesi de yapılarak sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine sunuldu.

 

Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan, yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirterek “Tiyatromuzun giriş yönü ve zemini çok iyi değildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu büyük hassasiyet göstererek bu alanın yapılması yönünde hemen talimat verdi ve mevcut girişin yönü değiştirildi. Ayrıca otopark alanı düzenlendi ve vatandaşlarımızın tiyatro ile buluşması kolaylaştı. Bu konuda Başkanımız Zorluoğlu’na ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

- Sponsorlu İçerik -

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından ayrıca 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı) ile Atapark’ta gerekli düzenleme çalışmaları yapıldı. Bunların yanı sıra Toklu Mahallesi Şehitler Abidesi, Ortahisar Kanuni heykelleri, Oto Galericiler Sitesi, Sevgi Evleri (çocuk yuvası), Arsin Sahil Parkı, Ayasofya Camii, Çayırbağı Zeliha Mahallesi Camii, Sera Gölü, EYOF Parkı ve İskenderpaşa Camii ile restorasyon çalışmaları tamamlanan Kızlar Manastırı’nın girişinde başlatılan çalışmalar kısa sürede tamamlandı.

Gündem

CHP’li Bulut: Yüz yüze sınav koronaya davetiye çıkarmaktır

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılacak olmasına tepki gösterdi. Bulut, “Örgün eğitimdekilere online sınav yaparken, Açık...