29 C
Antalya
Çarşamba, Eylül 30, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Ahmet Davutoğlu'ndan EYT açıklaması

Ahmet Davutoğlu’ndan EYT açıklaması

- Advertisement -

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “EYT mağdurları taleplerinde haklıdır” diyerek yakın zamanda EYT ile ilgili rapor açıklayacaklarını söyledi.

Davutoğlu ile Samimi Cesur Gelecek’ programında açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar. Tapuların neredeyse fermanla el değiştirdiği bir dönemde, güvenin olmadığı bir Türkiye’de ekonomi düzelmez” dedi.

- Sponsorlu İçerik -

 

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Başbakanlık dönemimde basına hiçbir müdahalede bulunmadım. Benim veya arkadaşlarım tarafından aranarak baskı altına alındığını iddia edebilecek tek bir gazeteci varsa çıkıp söylesin.
Türkiye, on yıldır süren Suriye iç savaşında sicili en temiz ülkedir. Suriye’de çok sayıda insan Türkiye’ye güvenerek İdlib’e geldi.
Türkiye, Suriye mevzusunda soğukkanlı olmalıdır. Diplomaside dikkatli konuşmak gerekiyor.
Bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bu adaletsizliğin maliyeti ekonomik maliyetten daha ağırdır.

Devlet halkına bir söz verdiğinde bunu tutmalıdır. EYT adaletsizliğine çözüm bulunmalıdır.
EYT mağdurları taleplerinde haklıdır. EYT konusu partimizin gündemindedir. Yakın zamanda bununla ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız.

TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar. Tapuların neredeyse fermanla el değiştirdiği bir dönemde, güvenin olmadığı bir Türkiye’de ekonomi düzelmez.”

Gündem

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan skandal cevap”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün, geçtiğimiz aylarda Aydın’da bulunan Jeotermal Elektrik Santralinde meydana gelen patlamayla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiği soru önergesine yanıt...