30 C
Antalya
Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Anasayfa CHP'li Kaplan: "Kadın cinayetlerine daha ne kadar sessiz kalacaksınız?"

CHP’li Kaplan: “Kadın cinayetlerine daha ne kadar sessiz kalacaksınız?”

CHP Gaziantep Milletvekili, son zamanlarda yaşanan kadın cinayetlerine dikkat çekerek AKP İktidarını sert bir dille eleştirdi. Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AKP’lilere seslenerek “Hiç mi sorumluluk duymuyorsunuz? diye sordu.


Milletvekili Kaplan, Genel Kurul konuşmasında şunları ifade etti: 

“Gaziantep’te bir kadın geçtiğimiz günlerde, 5-6 yaşlarındaki kızının gözü önünde sokak ortasında eşi tarafından darp edildi, engel olamadık. Daha yakın bir zamanda Ordu’da Ceren kızımız kimliği belirsiz kişiler tarafından bıçaklanarak öldürüldü, hesabını soramadık. 2019 yılının ilk on bir ayında 430’a kadına şiddet vakası ölümle sonuçlandı, hiçbirine sahip çıkamadık; caydıramadık çünkü İstanbul Sözleşmesi’ne sadece imza attık, uygulayamadık. Kadını vasıfsızlaştıran, kadına sınırlar çizmeye çalışan AKP iktidarına sormak istiyorum: Kadına şiddet vakalarından ve kadın cinayetlerinden hiç mi sorumluluk duymuyorsunuz? Bu şiddet ve cinayetlere ne kadar daha sessiz kalacaksınız?”

- Sponsorlu İçerik -

Gündem

CHP’li Bulut: Yüz yüze sınav koronaya davetiye çıkarmaktır

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılacak olmasına tepki gösterdi. Bulut, “Örgün eğitimdekilere online sınav yaparken, Açık...