12 C
Antalya
Pazartesi, Şubat 24, 2020
Ana Sayfa Belediyeler Burdur'da El Sanatları Cafe ve Restoran hizmete açıldı

Burdur’da El Sanatları Cafe ve Restoran hizmete açıldı

El emeği ürünler ile yöresel lezzetlere sahip çıkan Burdur Belediyesi, Burdur’a özgü lezzetlerin sergilenip satışının yapılacağı Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi’nin cafe ve restoranını hizmete açtı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri ile projelendirilen ve Burdur’un turizm girişimlerinde, yol turizmine katkı sağlaması amacıyla Burdur-Fethiye Karayolu üzerinde hizmete sunulan El Sanatları Merkezi, Cafe ve Restoran bölümünü de hizmete açtı. Burdur’a gelen tur otobüslerine yönelik yöresel lezzetlerin tanıtımının yanı sıra, toplu yemek ve organizasyonlarla da vatandaşlara hizmet verecek olan Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran,  Burdur’a özgü yöresel tarhana çorbası, sarma aşı, erişte, Burdur Şiş, Desti Kebabı, Tandır, Kabak Helvası gibi lezzetlerin yanı sıra, kafeterya kısmında çok kapsamlı sıcak soğuk tüm kahve çeşitleri ile farklı seçenekler sunuyor.

Hizmete giren El Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran’ın yol turizmine önemli ivme kazandıracağına değinen Belediye Başkanı Alı Orkun Ercengiz, “El Sanatları Merkezimiz bir cazibe merkezi olacak. Fethiye Yolu üzerinde bulunan merkezimiz ile hem yol turizmini değerlendirerek yolculuk yapan turistlere yöremiz ürünlerini ve lezzetlerini tanıtıyor, hem de hemşerilerimize hizmet sunuyoruz. Burdur’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Gündem

Saadet Partili Karaduman’dan deprem soruları

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Konya ilinde meydana gelebilecek depreme karşı alınan önlemleri sordu. Saadet Partili Karaduman, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yanıtlaması...