30 C
Antalya
Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Belediyeler Trabzon'da müzik akademisi yeni sezonu açtı

Trabzon’da müzik akademisi yeni sezonu açtı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi yeni sezon açılış programı gerçekleştirildi.

Açılış programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademi’sinde eğitim alan evlatlarımız içerisinden çok önemli müzisyenlerin çıkmasını temenni ediyorum. Sanata, sanatçıya çok önem veren bir anlayışla çalışıyoruz. Trabzon zaten kadim bir sanat ve kültür şehri. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bizden önce başlatılan çalışmalara da sahip çıkmak suretiyle, bunlara yenilerini ekleyerek Trabzon’da daha çok sanat faaliyetinin yürütüldüğü bir dönemi hep beraber yaşayacağız. Bu şehirde daha fazla müzik, daha fazla tiyatro gösterisi olsun istiyoruz. Daha fazla edebiyat organizasyonu olsun, daha fazla şiir okunsun, daha çok şiir dinlensin, daha çok kitap okunsun istiyoruz. Sanatın birçok dalını Trabzon’da çok çeşitli vesilelerle yaşayalım, yaşatalım arzusundayız. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi olarak bu gibi sanatsal faaliyetleri icra ediyoruz ama aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşumuza da destek vererek, icraatlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. Çocuklarımızın yeni dönem heyecanının yıl sonunda çok büyük bir neticeye dönüşmesini umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu ve öğrenciler birlikte açılışa özel pasta kesti. Eğlenceli bir atmosferde gerçekleşen açılışta, Zorluoğlu öğrencilere pasta ikramında bulundu. Müzik Akademisi öğrencilerinin konuklara ve velilere verdiği mini konserle açılış programı sona erdi.

- Sponsorlu İçerik -

Gündem

“Urfa’da pozitif vakalar otobüsle eve yollanıyor!”

Erzurum'da Valiliğin 'Çat Kapı' timi kurmasını sağlayan CHP'li Mahmut Tanal, bu sefer memleketi Şanlıurfa için uyardı: "Eve yollanan pozitif vakalar, şehir içi otobüslerini kullanıyor." Erzurum'da...