12 C
Antalya
Pazar, Aralık 15, 2019
Ana Sayfa Anasayfa Nilüfer'de "artı Festival" sürüyor

Nilüfer’de “artı Festival” sürüyor

Ünlü oyuncu Betül Arım, kendi yazdığı ve sahneye koyduğu “Dışarıda Hiçbir Şey Var!” adlı oyunu ile Bursalı sanatseverlere ilginç bir deneyim yaşattı.

Nilüfer Belediyesi’nin “artı FESTİVAL” programı kapsamında Bursa seyircisiyle buluşturduğu “Dışarıda Hiçbir Şey Var!” adlı oyun Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelendi. Ahmet Ayaz Yılmaz’ın yönettiği tek kişilik oyunda sevilen sanatçı Betül Arım, hepimizin tek ve biricik olduğunu, kendimize verebileceğimiz en büyük armağanın kendimizi bilmek ve var etmek olduğunu, bilinçaltımızın bizi nasıl yönettiğini, anda ve sevgide kalmanın yaşamımızı nasıl değiştirdiğini, hastalıkları nasıl yenebileceğimizi kendi yaşamından hikayeler, şarkılar ve şiirlerle anlattı.

 

Zaman zaman seyirciye de sorular sorarak oyunun içine çeken Betül Arım oyunda, seyirciyi yaşam üzerine sorular sorup cevaplar bulmaya yöneltti. Yaşamanın ve hayatta olmanın sanat olduğunu anlatan sanatçı, “Başka bir ben, başka bir sen, başka bir dünya mümkün” sloganıyla sona eren oyunuyla seyirciye umut aşıladı ve Bursa seyircisi tarafından da ayakta alkışlandı.

Gündem

Turunç Masa’dan bir ayda 16 bin 891 çağrıya cevap

Antalya Muratpaşa’da, ilçe sakinlerinin belediye yönetimine katılmasını sağlayan Turunç Masa’nın 444 80 7 numaralı telefonu kasım ayında her 2.5 dakikada bir çaldı. Çağrı Merkezi,...