35 C
Antalya
Cumartesi, Temmuz 11, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Nilüfer'de "artı Festival" sürüyor

Nilüfer’de “artı Festival” sürüyor

Ünlü oyuncu Betül Arım, kendi yazdığı ve sahneye koyduğu “Dışarıda Hiçbir Şey Var!” adlı oyunu ile Bursalı sanatseverlere ilginç bir deneyim yaşattı.

Nilüfer Belediyesi’nin “artı FESTİVAL” programı kapsamında Bursa seyircisiyle buluşturduğu “Dışarıda Hiçbir Şey Var!” adlı oyun Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelendi. Ahmet Ayaz Yılmaz’ın yönettiği tek kişilik oyunda sevilen sanatçı Betül Arım, hepimizin tek ve biricik olduğunu, kendimize verebileceğimiz en büyük armağanın kendimizi bilmek ve var etmek olduğunu, bilinçaltımızın bizi nasıl yönettiğini, anda ve sevgide kalmanın yaşamımızı nasıl değiştirdiğini, hastalıkları nasıl yenebileceğimizi kendi yaşamından hikayeler, şarkılar ve şiirlerle anlattı.

 

- Sponsorlu İçerik -

Zaman zaman seyirciye de sorular sorarak oyunun içine çeken Betül Arım oyunda, seyirciyi yaşam üzerine sorular sorup cevaplar bulmaya yöneltti. Yaşamanın ve hayatta olmanın sanat olduğunu anlatan sanatçı, “Başka bir ben, başka bir sen, başka bir dünya mümkün” sloganıyla sona eren oyunuyla seyirciye umut aşıladı ve Bursa seyircisi tarafından da ayakta alkışlandı.

Gündem

CHP’li Sındır: “Srebrenitsa’daki yara kapanmadı, kapanmayacak!”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, yayınladığı mesajla Bosna Hersek, Srebrenitsa'da 1995 yılında yaşanan soykırımda hayatını kaybedenleri andı, yaşanan acı olayın bir insanlık trajedisi...