30 C
Antalya
Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Anasayfa CHP’li Karasu: "Kahvehane esnafının yaşadığı mağduriyet giderilmeli"

CHP’li Karasu: “Kahvehane esnafının yaşadığı mağduriyet giderilmeli”

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, pandemi sürecinde kapalı olan şu an ise kısıtlı hizmet veren kahvehane esnafının sorunlarına değindi.

 

Kahvehane işletmecilerinin ve çalışanlarının pandemi sürecinden bu yana yaşadığı mağduriyetin artarak devam ettiğini belirten Karasu, salgın boyunca kapalı kalan daha sonra ise kısıtlı hizmet veren esnafın iflas noktasına geldiğini vurguladı.

- Sponsorlu İçerik -

 

‘’İktidar; kira yardımı, fatura desteği, vergi kolaylığı sağlamadığı, bir milyona yakın işyeri sahibi, çalışanları ve ailelerinin sesini duymuyor’’ diyen Karasu, ‘’Biz bize yeteriz diyen esnafa yetmedi. Mart ayından bu yana kahvehane esnafı ve çalışanları evine ekmek götüremiyor’’ dedi.

 

İktidarın pandemi sürecinde yandaş şirketlerin borcunu kapattığını, milyarlık ihaleler verdiğini söyleyen Karasu, ‘’Esnafımızın ’40 yıl boyunca vergi ödedim, ama devlet bana 40 gün bakamadı’ isyanı korona sürecinin en büyük özeti. Esnaf mağdur, işçi mağdur, gençler mağdur ama iktidarın tek derdi kendini korumak. Belediyelerin yardımını dahi engelleyen bir siyasi iktidarın ülke sorunlarıyla ilgisi kalmamıştır’’ ifadelerini kullandı.

Karasu, sözlerini kahvehane esnafının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için sıraladığı 3 maddeyle sonlandırdı:

‘’İktidar yetkililerine bir kez daha sesleniyorum:

Alınacak yeni önlemlerle kahvehanelerde tekrar oyun oynanacak düzenlemeleri vakit kaybetmeden gerçekleştirin.

Esnafımızın SGK primlerini ve kredi borçlarını yıl sonuna kadar erteleyin.

Kepenk kapatan işletmecilerin ayağa kalkması için esnafımıza yönelik yeni bir yardım paketini hayata geçirin.’’

Gündem

Muharrem İnce “1000 Günde Memleket Hareketi”ni başlattı

Yeni parti kuracağı iddia edilen CHP'li Muharrem İnce beklenen açıklamayı yaptı. 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıldönümünde Sivas'tan "1000 Günde Memleket Hareketi"ni harekete geçireceklerini belirten...