35 C
Antalya
Cumartesi, Ağustos 15, 2020
Ana Sayfa Belediyeler Trabzon'a emzirme kabinleri

Trabzon’a emzirme kabinleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezine emzirme ve bebek bakım kabinleri yerleştirdi.

Bebeklerini emzirmek ve gerekli bakımlarını yapmak için yer konusunda dış mekânlarda sıkıntı yaşayan annelerin bu sorununa çözüm üreten büyükşehir belediyesi, 1-7 Ekim Emzirme Haftası’nda kentin yoğun bölgelerine iki ayrı kabin yerleştirdi.

İçerisinde; bebek emzirme koltuğu ve bez değiştirme masası bulunan kabinler, günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere bebekleriyle dışarı çıkan annelerin işini hayli kolaylaştıracak materyallerin yanı sıra, her bir bebek için 12 saatte bir olacak şekilde bebek bezi de sağlıyor.

- Sponsorlu İçerik -

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı) içerisinde ve Mumhane önünde konuşlandırılan kabinlere girişler, anne-bebek güvenliği düşünülerek hazırlanan kişiye özel kartlarla yapılıyor. Talep eden anneler, kendi ve bebeklerinin kimliğiyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bordo Mavi Masa’ya başvurarak ücretsiz kartlarını anında alabiliyor.

Geçerlilik süresi çocuğun doğumundan itibaren 3 yıl olan kartlarla girilen kabinlerin kapıları, anne ve bebeği içeriye girdikten sonra otomatik olarak kapanıyor ve dışarıdan açılamıyor. Ortalama kullanım süresi 20 dakika olan Bebek Bakım ve Emzirme Kabini 07:00 – 00.00 saatleri arasında hizmet verirken, kabini kirli bırakan anneler bir daha hizmetten faydalanamıyor.

Gündem

Dört ilde düğünlere kısıtlama!

Artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek için Kütahya, Kırıkkale, Kayseri ve Diyarbakır'da düğünlere kısıtlama geldi. Hükümetin ekonomik kaygılarla koronavirüs pandemisine karşı alınan kısıtlamaları kaldırdığı 1 Haziran'da...