6 C
Antalya
Salı, Şubat 18, 2020
Ana Sayfa Anasayfa Burdur'da öğrencilere ulaşım desteği

Burdur’da öğrencilere ulaşım desteği

Burdur Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında ikametini Burdur’a aldıran üniversite öğrencilerinin her birinin kent kartlarına 125 TL aktarılarak ulaşım desteği verildi. Kampanya kapsamında ikametini Burdur’a aldıran öğrenci sayısı 1.284’e ulaştı.

Dört yıldır MAKÜ öğrencilerine 125 TL ulaşım desteği sağladıklarını ve bu desteklerin devam edeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “İkametgah adreslerini Burdur’a taşıyarak, hemşerimiz olan öğrenci kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi 125 TL ulaşım desteğimizi KentKart’ larına yükledik. Güle güle kullansınlar. Gücümüz yettiğince, öğrenci kardeşlerimizin eğitimine katkı vermek için gayret gösteriyoruz.  Sosyal belediyecilikte birçok büyükşehrin yapmaya cesaret bile edemediği bu projeyi hayata geçirdik. Burdur’un öğrenci kenti olduğunu bir kere daha gösterdiğimize inanıyorum.

Gündem

EYT’li Daşgüleç: “Çarpık yasa düzeltilmeli”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden Eşref Daşgüleç, Yurttan Sesler'in sorularını yanıtladı.  Kendinizi tanıtır mısınız? Adım Eşref Daşgüleç. Yaklaşık 7 yıldır EYT mücadelesi içerisindeyim. EYT...