29 C
Antalya
Çarşamba, Eylül 30, 2020
Ana Sayfa Anasayfa CHP'li Yılmazkaya: "Sağlıkta tasarruf olmaz!"

CHP’li Yılmazkaya: “Sağlıkta tasarruf olmaz!”

- Advertisement -

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, SGK’nın hastalara ödediği katkı payı miktarının azaltmasıyla ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK’un cevaplaması için TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

CHP’li Yılmazkaya, 11 Ocak tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’de hastalar için hayati önem taşıyan bazı solunum cihazlarının SUT ödemelerinin düşürülmesiyle hastaların yaşama haklarının ellerinden alındığını söyledi.

Parası olana sağlık hizmeti verilmesine yönelik eleştirilerde bulunana Yılmazkaya, Bakan Selçuk’a verdiği soru önergesinde, “ Sadece parası olan yaşar mantığı ile sosyal devlet ilkesine aykırı mı hareket edeceksiniz?” diye sordu.

- Sponsorlu İçerik -

YANLIŞTAN DÖNÜN

İlaçların masraflarının çok ağır olduğunu belirten Yılmazkaya, “İtibardan tasarruf etmeyenlerin sağlıktan tasarrufa gitmesi birçok insanın canına mal olacaktır.  İlgili bakanlığı ve kurumları bu konuda uyarıyor derhal bu yanlıştan dönülmesi gerektiğinin altını çiziyorum” dedi.

Gündem

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan skandal cevap”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün, geçtiğimiz aylarda Aydın’da bulunan Jeotermal Elektrik Santralinde meydana gelen patlamayla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiği soru önergesine yanıt...