29 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 26, 2020
Ana Sayfa Anasayfa İyi Partili Türkkan'dan iktidara eleştiri

İyi Partili Türkkan’dan iktidara eleştiri

- Advertisement -

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı, Türkiye’de de vakaların ve yaşamını yitirenlerin sayısı da gittikçe artıyor. Meclis Genel Kurulu’nda Torba Kanun görüşmeleri sırasında milletvekilleri de konuşmalarında hep salgına ve ülkemizdeki duruma değindi.   

Kanun görüşmeleri sırasında İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da söz aldı. Türkkan konuşmasında salgınla mücadelede Adalet ve Kalkınma Partisi’ni eleştirdi: 

“Paramız kalmadı arkadaşlar, Türkiye hazinesi paraları harcadı, yani Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına söylüyorum, paraları yediniz, yediniz ya. Beş müteahhide attınız, Suriyelilere attınız, siyaseti finanse ettiniz, Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk. Hazinede paramız yok, IMF’ye bakıyoruz, belki IMF coronavirüsün görüldüğü ülkelere para yardımı yapar diye.”

- Sponsorlu İçerik -

 

Türkkan, daha önce bu konuda uyarıda bulunduğunu söyledi:     

“Hatırlayın, ben bu kürsüde, fazla değil iki ay evvel, 40 milyar dolar harcadınız Suriyelilere, günah değil mi, bu ülkenin insanlarının daha çok ihtiyacı var dediğimde ‘Bir 40 milyar dolar harcarız, ne olur?’ dediniz, ben de diyorum ki gelin, bu 40 milyar doları şimdi bu ülkenin insanına harcayın.” 

“BU ÜLKENIN INSANI ŞIMDI EVDE KAPANMIŞ, KARA KARA DÜŞÜNÜYOR. YARIN ÖBÜR GÜN, IŞE GIDEMEZSEM NE YAPARIM?”

Türkkan daha önce yaptığı uyarıları yineledi:

“Bırakın Suriyelileri, Türkiye’nin insanına bu 40 milyar doları harcayın. Hani, 75 milyar dolar vardı ya, Kanal İstanbul için. “Biz onu bir elimizin hareketiyle buluruz.” dediniz, iki hareket daha yapın, 75 milyar dolar daha getirin, bu ülkenin insanına harcayın. Bu ülkenin insanı şimdi evde kapanmış, kara kara düşünüyor. Yarın öbür gün, işe gidemezsem ne yaparım? Sokağa çıkma yasağı koyun, ben diyorum en başta, sokağa çıkma yasağı koyun, enterne edin insanları, izole edin. Ama sokağa çıkmayan adam ne yiyecek arkadaş? Sosyal devlet nasıl götürecek, onun kapısına ekmeğini bırakacak, aşını bırakacak, giyimini bırakacak, elektriğini ödeyecek.” 

 

 “TÜRKIYE’NIN HAZINESINI BOŞALTTINIZ, ZERZEBİL BIRAKTINIZ. EMİN OLUN BU GÜNAH SIZI TAKIP EDECEK, GÖRECEKSİNİZ”

“Bunun için bir maddî kaynağa ihtiyaç var. Bu maddî kaynağı hovardalar gibi harcadınız, perişan ettiniz Türkiye’nin hazinesini, boşalttınız, zerzebil bıraktınız. Emin olun bu günah sizi takip edecek, göreceksiniz. Gelecek nesiller diyecek ki: “Siz bizim atamızı, dedemizi aç bıraktınız, paraları yandaşlara yedirdiniz, sizler yediniz, Suriyelilere, Esad’ı devirmek için harcadınız.” Bu hesabı hem tarih önünde hem millet önünde hem kıyamette mutlaka vereceksiniz.”

Gündem

Başkan Yavaş’tan çocuklara eğitim desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görmesi gereken ancak bilgisayarı ya da interneti olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kullanımına Büyükşehir...