19 C
Antalya
Cumartesi, Nisan 4, 2020
Ana Sayfa Türkiye Antalya İYİ Partili Bahşi'den Nadira Kadirova hakkında soru önergesi

İYİ Partili Bahşi’den Nadira Kadirova hakkında soru önergesi

İYİ Partili Feridun Bahşi, AK Parti Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölen Nadira Kadirova’nın durumunu Meclis’e taşıdı.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde yardımcı personel olarak çalışan Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümü üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a, Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’e ve İçişleri Bakın Sayın Süleyman Soylu’ya soru önergesi verdi.

Bahşi “Nadira Kadirova’nın yakın bir arkadaşı, olaydan önce genç kadının kendisine, milletvekili Ünal’ın tacizine uğradığını ve kendini öldürmeyi düşündüğünü söylediğini belirtmiştir. Ölüm ardından yürütülen soruşturma kapsamında yaşanan bazı gelişmeler kamuoyunun büyük bir bölümü tarafından “şüphe uyandırıcı” bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

Bahşi’nin soruları şöyle:

1-Nadira’nın cesedi üzerinde otopsi yapılmış mıdır?

2-Vücutta kaç mermi yarası vardır?

3-Evde başka çalışan var mıdır?

4-Başta Ak partili Milletvekili Şirin olmak üzere Nadira ve evde varsa başka çalışanların el svapları alınmış mıdır?

5-Soruşturma devam etmekte midir?

6-Yapılan soruşturmada şüpheliler kimlerdir? Milletvekili Şirin Ünal şüpheli midir?

Gündem

“Muhtarlar vatandaşla karşı karşıya kaldı”

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, muhtarlardan kendilerine sistemdeki aksaklıklarla ilgili çok sayıda şikayet geldiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı’nın 15 gün önce açıkladığı ama hala dağıtılmayan...