banner100

banner48

"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

​​​​​​​İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.

Kayseri 30.01.2023, 14:08
"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Türkiye’de uzlaşı kültürü olmalı. 6’lı masa ülkenin geleceği ile ilgili kaygılar nedeniyle bir araya geldi” dedi. “Türkiye'de hukuk kalmadı, adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda ülke  20 yıl öncesinin gerisine gitti” diyen Ataş, Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getirdi. Milletvekili Ataş, son seçim sonuçlarına dikkat çekerek, “Eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 dahi bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diye konuştu. Erdoğan’ın 20 yıl önce neyi eleştirip, iktidar olduysa bugün daha fazlasını kedisinin yaptığını vurgulayan Ataş, AKP’nin oyunun yüzde 30’ların altında olduğunu da kaydetti.  Milletvekili Dursun Ataş, “Biz kazanacağız. Yeter söz milletin. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.  Ataş, “İYİ Parti Kayseri İl Başkanımız Tansu Şener, merkez ilçe başkanları ve meclis üyelerimizle birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas mahalle temsilcileri ile bir araya geldik.

Mahalle mahalle gezip sıkılmadık el, girilmedik ev bırakmayacak ve partimizi birinci yapacağız” diye konuştu.

AKP ÇOLUĞUMUZUN ÇOCUĞUMUZUN 20-30 YILINI İPOTEK ALTINA ALDI

“Hep birlikte kenetlenerek, ülkemizin geleceği için önemli bir seçime gideceğiz” diyen Ataş, “Artık 20 yıldır AKP hükümetlerinin yaptığı yolsuzlukları, ahlaksızlıkları, adam kayırmayı, yandaşları kollamasını ve kendilere muhalif olana yaşam hakkı tanımayan zihniyetin sonu geldi. Bu iktidar çoluğumuzun çocuğumuzun 20-30 yılını ipotek altına aldı.

Bir tarafta 10-15 yerden maaş alalar varken, diğer yandan da çocukların yatağa aç girdiğini bir tablo var. Burada kıymetli kadınlarımız da var. Onlar ekonomik sıkıntıyı çok iyi biliyorlar. Artık mutfakta tencere kaynamıyor. Hep birlikte çok çalışarak milletimizi, ülkemizi hak ettiği yere taşımalıyız” diye konuştu.

TÜRKİYE'DE HUKUK KALMADI. ADALET KALMADI. İNSANLAR YOKSULLAŞTI. HER KONUDA TÜRKİYE 20 YIL ÖNCESİNİN GERİSİNE GİTTİ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener öncülüğünde zor şartlarda ve bütün engellemelere, ayak oyunlarına rağmen kurulan İYİ Parti’nin bugün ülkenin umudu haline geldiğini söyleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,

“O günlerde insanlar dernek bile kuramazken bir kadın çıktı, cesaret gösterdi ve İYİ Parti'yi kurdu. Türkiye'de her şey değişmeye başladı. Şu anda Türkiye'nin geldiği noktayı sizler de ben de herkes biliyor ama konuşamıyor.  Kimse cesaret gösteremiyor. Çünkü herkes bir şeyden korkuyor. Öyle bir iklim yaratıldı. Türkiye'de hukuk kalmadı. Adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda Türkiye 20 yıl öncesinin gerisine gitti. Onun için bu ülkenin tek umudu haline geldi İYİ Parti. Milletin korkuları çok büyük. Gelecekten kaygıları çok büyük ama kimse sesini çıkaramıyor. İşte sizler bizler ses olacağız. Milletin sesi olacağız ve bu seçimlerde inşallah Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Cumhuriyetin kuruluş değerlerine saygılı, bu ilkeleri benimsemiş yeni bir Türkiye yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE UZLAŞI KÜLTÜRÜ OLMALI! 6’LI MASA ÜLKENİN GELECEĞİ İLE İLGİLİ KAYGILAR NEDENİYLE BİR ARAYA GELDİ

Parti teşkilatlarına seslenen ve herkesin çok çalışması gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşa gitmeliyiz. Her eli sıkmamız gerekiyor. Her insana ulaşmamız gerekiyor. Her insana İYİ Parti'yi Sayın Genel Başkanımızı anlatmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Millet İttifakının yer aldığı 6’lı masaya yönelik yandaş medyada her gün karalama kampanyalarının yürütüldüğünü dile getiren Milletvekili Dursun Ataş,

“Türkiye'de eskiden bir uzlaş kültürü vardı. Siyasi partiler bir araya gelebiliyordu. Bugün gelemiyor. Şimdi 6’lı masayı oluşturan partilerin her birinin ayrı ayrı programı var. Ayrı ayrı hayat görüşü var. Ayrı ayrı parti dünya görüşü ve stratejisi var. Bunlar tek bir parti, tek düşüncede olsaydı zaten tek parti altında olurdu, ama bunların tek ortak noktası Türkiye'nin geleceğiyle alakalı kaygılar ve bir uzlaşı kültürünü yeniden Türkiye'de inşa edilmesidir” diye konuştu.

YEMİN EDİYORUM 6’LI MASADAN KİM ÇIKARSA ÇIKSIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN DAHA KÖTÜ OLMAZ!

Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: Adayınız kim adayınız kim? Bir buçuk senedir, iki senedir adayınız kim? Bizim adayımız kim olursa olsun 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak diyoruz. Gerçekten de perşembe günü bizim ev sahipliğimizde 9,5 saat toplantı yapıldı. Sanki bizdenmiş gibi yanımızda oturanlardan, ‘Şu gelirse oy vermeyiz. Bu olursa oy vermeyeceğiz. Şu gelirse veririz’ diyenlere inanmayın, prim vermeyin. Millet İttifakı kimi çıkarırsa inşallah en iyisini bulup çıkaracak. Yemin ediyorum 6’lı masadan kim çıkarsa çıksın Recep Tayyip Erdoğan’dan daha kötü olmaz! Onun için mahalle temsilcilerimiz olarak sizler, bizler için önemlisiniz. Vatandaşla kuracağınız iletişim çok önemli. Yapacağınız çalışmalarla partimiz daha da güçlenecek. Sizler, partimizin mahallelerde görünen yüzüsünüz. Davranış biçimleriniz de buna göre olmalı. Sizlerden şu kalan 3-4 ayda çok sıkı bir çalışmayla geçirmenizi rica ediyorum. Hiçbirimiz kalıcı değiliz. Hiçbirimize bu makamlar kalıcı değil. Ben şahsım adına konuşmam gerekirse burada birçok insan beni tanıyor. Bazıları aileme varana kadar tanır. Ben hiçbir gün bir yere kendi başıma aday olmadım. Hiçbir gün bir makam, mevki kaybım olmadı. Bu seçim gerçekten çok önemli bir seçim. Demokrasi ülkemizde gittikçe yok oluyor, kayboluyor. Büyük bir hızla adeta Ortadoğu ülkesi haline getirilmek isteniyoruz.

ERDOĞAN 20 YIL ÖNCE NEYİ ELEŞTİRİP, İKTİDAR OLDUYSA DAHA FAZLASINI KENDİSİ YAPIYOR

“20 yıl önce seçilen Recep Tayyip Erdoğan o gün neler söyleyip, hangi argümanları kullanarak iktidara geldiyse bugün daha fazlasını kendisi yaptı ve eleştirdiği, karşı çıktığı her şeyi kendisi yapmaya devam ediyor. Öyle bir sistem kurdu ki sistemin içerisinde seçilmiş insanlar yok. Sistemin içerisinde liyakat sahibi kimse yok”  diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Sistemin içerisine atanmışlar var. Atanmışlar bütün varlığını Erdoğan’a borçludur. Sen ne dersen onu yapmak zorundadır ve böyle bir ülke haline geldik. Biz ülkemizin tümünü sevindirecek sistem için çalışmak zorundayız” dedi.

BİZİM KAPIMIZ VATAN HAİNİ OLMAYAN HERKESE AÇIK

İYİ Parti’nin vatan haini olmayan herkese açık olduğunu ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim döneminde ne söylediysek, yerel için de ne konuştuysak hepsini bugün Kayseri yaşıyor. Kayseri'nin bütün sorunlarını dillendiren tek bir parti var. O da biziz. Ben diyorum ki kim gelirse gelsin. Vatan haini olmadığı sürece bizimle aynı şu bayrağın altında aynı heyecanla yaşayacak herkese kapımız açık. Eskiden AK Parti'de olmuş, eskiden MHP'de olmuş, CHP'de olmuş, başka parti bizi ilgilendirmiyor. Biz 5 yıllık partiyiz. Herkes gelecek ki bu parti büyüyecek. Onlara da kapımız açık. İlk seçimlerde Allah izin verirse buradaki büyükşehir belediyesi dahil 17’sini de alacağız” dedi.

SON SEÇİM SONUÇLARINI HATIRLATAN ATAŞ: ŞİMDİ EĞER Kİ BİZ BUGÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA YÜZDE 1,5 BUNLARI AŞAĞI ALAMADIYSAK KİLİDİ VURUP GİDELİM!

Son seçim sonuçlarını hatırlatan ve “Şimdi eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Onun için inanmayın. Bunlar düştü. Bunların oyu yüzde 30’ların bile altında. Biz kazanacağız, ama daha yüksek oylarla kazanalım. Sizin gayretlerinizle bu da olacak. Emin olun ki Kayseri'de biz birinci parti olacağız. Bunu ben 2019 seçimlerinden sonra söyledim Söylemeye de devam ediyorum. Bunu da sandıkta göreceksiniz. İnsanlar korkuyor. Söyleyemiyor. Ziyarette konuşuyorsun, söylüyor, ama açıktan onları destekliyor gibi görünüyor.  Biz herkesin sandığa gitmesini sağlayacağız. Gençlerin sandığa gitmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YETER SÖZ MİLLETİN! İNŞALLAH SEÇİM SONRASI BALKON KONUŞMASINI BİZ YAPACAĞIZ

Seçim sürecine girildiğini ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Allah yardımcımız olsun. Allah ülkenin yardımcısı olsun. Çocuklarımızın yardımcısı olsun diyorum. Çok az kaldı, çok az kaldı. İnşallah ülkemiz bunlardan kurtulacak. ‘Yeter artık söz milletin’ diye Allah onları şaşırttı, böyle bir cümle kurdular. Gerçekten 14 Mayıs’ta yeter artık söz milletin olacak. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız. Allah onu da nasip eder inşallah” dedi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13