"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

​​​​​​​İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.

Kayseri 30.01.2023, 14:08
"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Türkiye’de uzlaşı kültürü olmalı. 6’lı masa ülkenin geleceği ile ilgili kaygılar nedeniyle bir araya geldi” dedi. “Türkiye'de hukuk kalmadı, adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda ülke  20 yıl öncesinin gerisine gitti” diyen Ataş, Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getirdi. Milletvekili Ataş, son seçim sonuçlarına dikkat çekerek, “Eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 dahi bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diye konuştu. Erdoğan’ın 20 yıl önce neyi eleştirip, iktidar olduysa bugün daha fazlasını kedisinin yaptığını vurgulayan Ataş, AKP’nin oyunun yüzde 30’ların altında olduğunu da kaydetti.  Milletvekili Dursun Ataş, “Biz kazanacağız. Yeter söz milletin. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.  Ataş, “İYİ Parti Kayseri İl Başkanımız Tansu Şener, merkez ilçe başkanları ve meclis üyelerimizle birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas mahalle temsilcileri ile bir araya geldik.

Mahalle mahalle gezip sıkılmadık el, girilmedik ev bırakmayacak ve partimizi birinci yapacağız” diye konuştu.

AKP ÇOLUĞUMUZUN ÇOCUĞUMUZUN 20-30 YILINI İPOTEK ALTINA ALDI

“Hep birlikte kenetlenerek, ülkemizin geleceği için önemli bir seçime gideceğiz” diyen Ataş, “Artık 20 yıldır AKP hükümetlerinin yaptığı yolsuzlukları, ahlaksızlıkları, adam kayırmayı, yandaşları kollamasını ve kendilere muhalif olana yaşam hakkı tanımayan zihniyetin sonu geldi. Bu iktidar çoluğumuzun çocuğumuzun 20-30 yılını ipotek altına aldı.

Bir tarafta 10-15 yerden maaş alalar varken, diğer yandan da çocukların yatağa aç girdiğini bir tablo var. Burada kıymetli kadınlarımız da var. Onlar ekonomik sıkıntıyı çok iyi biliyorlar. Artık mutfakta tencere kaynamıyor. Hep birlikte çok çalışarak milletimizi, ülkemizi hak ettiği yere taşımalıyız” diye konuştu.

TÜRKİYE'DE HUKUK KALMADI. ADALET KALMADI. İNSANLAR YOKSULLAŞTI. HER KONUDA TÜRKİYE 20 YIL ÖNCESİNİN GERİSİNE GİTTİ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener öncülüğünde zor şartlarda ve bütün engellemelere, ayak oyunlarına rağmen kurulan İYİ Parti’nin bugün ülkenin umudu haline geldiğini söyleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,

“O günlerde insanlar dernek bile kuramazken bir kadın çıktı, cesaret gösterdi ve İYİ Parti'yi kurdu. Türkiye'de her şey değişmeye başladı. Şu anda Türkiye'nin geldiği noktayı sizler de ben de herkes biliyor ama konuşamıyor.  Kimse cesaret gösteremiyor. Çünkü herkes bir şeyden korkuyor. Öyle bir iklim yaratıldı. Türkiye'de hukuk kalmadı. Adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda Türkiye 20 yıl öncesinin gerisine gitti. Onun için bu ülkenin tek umudu haline geldi İYİ Parti. Milletin korkuları çok büyük. Gelecekten kaygıları çok büyük ama kimse sesini çıkaramıyor. İşte sizler bizler ses olacağız. Milletin sesi olacağız ve bu seçimlerde inşallah Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Cumhuriyetin kuruluş değerlerine saygılı, bu ilkeleri benimsemiş yeni bir Türkiye yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE UZLAŞI KÜLTÜRÜ OLMALI! 6’LI MASA ÜLKENİN GELECEĞİ İLE İLGİLİ KAYGILAR NEDENİYLE BİR ARAYA GELDİ

Parti teşkilatlarına seslenen ve herkesin çok çalışması gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşa gitmeliyiz. Her eli sıkmamız gerekiyor. Her insana ulaşmamız gerekiyor. Her insana İYİ Parti'yi Sayın Genel Başkanımızı anlatmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Millet İttifakının yer aldığı 6’lı masaya yönelik yandaş medyada her gün karalama kampanyalarının yürütüldüğünü dile getiren Milletvekili Dursun Ataş,

“Türkiye'de eskiden bir uzlaş kültürü vardı. Siyasi partiler bir araya gelebiliyordu. Bugün gelemiyor. Şimdi 6’lı masayı oluşturan partilerin her birinin ayrı ayrı programı var. Ayrı ayrı hayat görüşü var. Ayrı ayrı parti dünya görüşü ve stratejisi var. Bunlar tek bir parti, tek düşüncede olsaydı zaten tek parti altında olurdu, ama bunların tek ortak noktası Türkiye'nin geleceğiyle alakalı kaygılar ve bir uzlaşı kültürünü yeniden Türkiye'de inşa edilmesidir” diye konuştu.

YEMİN EDİYORUM 6’LI MASADAN KİM ÇIKARSA ÇIKSIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN DAHA KÖTÜ OLMAZ!

Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: Adayınız kim adayınız kim? Bir buçuk senedir, iki senedir adayınız kim? Bizim adayımız kim olursa olsun 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak diyoruz. Gerçekten de perşembe günü bizim ev sahipliğimizde 9,5 saat toplantı yapıldı. Sanki bizdenmiş gibi yanımızda oturanlardan, ‘Şu gelirse oy vermeyiz. Bu olursa oy vermeyeceğiz. Şu gelirse veririz’ diyenlere inanmayın, prim vermeyin. Millet İttifakı kimi çıkarırsa inşallah en iyisini bulup çıkaracak. Yemin ediyorum 6’lı masadan kim çıkarsa çıksın Recep Tayyip Erdoğan’dan daha kötü olmaz! Onun için mahalle temsilcilerimiz olarak sizler, bizler için önemlisiniz. Vatandaşla kuracağınız iletişim çok önemli. Yapacağınız çalışmalarla partimiz daha da güçlenecek. Sizler, partimizin mahallelerde görünen yüzüsünüz. Davranış biçimleriniz de buna göre olmalı. Sizlerden şu kalan 3-4 ayda çok sıkı bir çalışmayla geçirmenizi rica ediyorum. Hiçbirimiz kalıcı değiliz. Hiçbirimize bu makamlar kalıcı değil. Ben şahsım adına konuşmam gerekirse burada birçok insan beni tanıyor. Bazıları aileme varana kadar tanır. Ben hiçbir gün bir yere kendi başıma aday olmadım. Hiçbir gün bir makam, mevki kaybım olmadı. Bu seçim gerçekten çok önemli bir seçim. Demokrasi ülkemizde gittikçe yok oluyor, kayboluyor. Büyük bir hızla adeta Ortadoğu ülkesi haline getirilmek isteniyoruz.

ERDOĞAN 20 YIL ÖNCE NEYİ ELEŞTİRİP, İKTİDAR OLDUYSA DAHA FAZLASINI KENDİSİ YAPIYOR

“20 yıl önce seçilen Recep Tayyip Erdoğan o gün neler söyleyip, hangi argümanları kullanarak iktidara geldiyse bugün daha fazlasını kendisi yaptı ve eleştirdiği, karşı çıktığı her şeyi kendisi yapmaya devam ediyor. Öyle bir sistem kurdu ki sistemin içerisinde seçilmiş insanlar yok. Sistemin içerisinde liyakat sahibi kimse yok”  diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Sistemin içerisine atanmışlar var. Atanmışlar bütün varlığını Erdoğan’a borçludur. Sen ne dersen onu yapmak zorundadır ve böyle bir ülke haline geldik. Biz ülkemizin tümünü sevindirecek sistem için çalışmak zorundayız” dedi.

BİZİM KAPIMIZ VATAN HAİNİ OLMAYAN HERKESE AÇIK

İYİ Parti’nin vatan haini olmayan herkese açık olduğunu ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim döneminde ne söylediysek, yerel için de ne konuştuysak hepsini bugün Kayseri yaşıyor. Kayseri'nin bütün sorunlarını dillendiren tek bir parti var. O da biziz. Ben diyorum ki kim gelirse gelsin. Vatan haini olmadığı sürece bizimle aynı şu bayrağın altında aynı heyecanla yaşayacak herkese kapımız açık. Eskiden AK Parti'de olmuş, eskiden MHP'de olmuş, CHP'de olmuş, başka parti bizi ilgilendirmiyor. Biz 5 yıllık partiyiz. Herkes gelecek ki bu parti büyüyecek. Onlara da kapımız açık. İlk seçimlerde Allah izin verirse buradaki büyükşehir belediyesi dahil 17’sini de alacağız” dedi.

SON SEÇİM SONUÇLARINI HATIRLATAN ATAŞ: ŞİMDİ EĞER Kİ BİZ BUGÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA YÜZDE 1,5 BUNLARI AŞAĞI ALAMADIYSAK KİLİDİ VURUP GİDELİM!

Son seçim sonuçlarını hatırlatan ve “Şimdi eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Onun için inanmayın. Bunlar düştü. Bunların oyu yüzde 30’ların bile altında. Biz kazanacağız, ama daha yüksek oylarla kazanalım. Sizin gayretlerinizle bu da olacak. Emin olun ki Kayseri'de biz birinci parti olacağız. Bunu ben 2019 seçimlerinden sonra söyledim Söylemeye de devam ediyorum. Bunu da sandıkta göreceksiniz. İnsanlar korkuyor. Söyleyemiyor. Ziyarette konuşuyorsun, söylüyor, ama açıktan onları destekliyor gibi görünüyor.  Biz herkesin sandığa gitmesini sağlayacağız. Gençlerin sandığa gitmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YETER SÖZ MİLLETİN! İNŞALLAH SEÇİM SONRASI BALKON KONUŞMASINI BİZ YAPACAĞIZ

Seçim sürecine girildiğini ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Allah yardımcımız olsun. Allah ülkenin yardımcısı olsun. Çocuklarımızın yardımcısı olsun diyorum. Çok az kaldı, çok az kaldı. İnşallah ülkemiz bunlardan kurtulacak. ‘Yeter artık söz milletin’ diye Allah onları şaşırttı, böyle bir cümle kurdular. Gerçekten 14 Mayıs’ta yeter artık söz milletin olacak. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız. Allah onu da nasip eder inşallah” dedi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 38 102
2. Fenerbahçe 38 99
3. Trabzonspor 38 67
4. Başakşehir 38 61
5. Kasımpasa 38 56
6. Beşiktaş 38 56
7. Sivasspor 38 54
8. Alanyaspor 38 52
9. Rizespor 38 50
10. Antalyaspor 38 49
11. Gaziantep FK 38 44
12. A.Demirspor 38 44
13. Samsunspor 38 43
14. Kayserispor 38 42
15. Hatayspor 38 41
16. Konyaspor 38 41
17. Ankaragücü 38 40
18. Karagümrük 38 40
19. Pendikspor 38 37
20. İstanbulspor 38 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Arsenal 38 89
3. Liverpool 38 82
4. Aston Villa 38 68
5. Tottenham 38 66
6. Chelsea 38 63
7. Newcastle 38 60
8. M. United 38 60
9. West Ham United 38 52
10. Crystal Palace 38 49
11. Brighton 38 48
12. Bournemouth 38 48
13. Fulham 38 47
14. Wolves 38 46
15. Everton 38 40
16. Brentford 38 39
17. Nottingham Forest 38 32
18. Luton Town 38 26
19. Burnley 38 24
20. Sheffield United 38 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 95
2. Barcelona 38 85
3. Girona 38 81
4. Atletico Madrid 38 76
5. Athletic Bilbao 38 68
6. Real Sociedad 38 60
7. Real Betis 38 57
8. Villarreal 38 53
9. Valencia 38 49
10. Deportivo Alaves 38 46
11. Osasuna 38 45
12. Getafe 38 43
13. Celta Vigo 38 41
14. Sevilla 38 41
15. Mallorca 38 40
16. Las Palmas 38 40
17. Rayo Vallecano 38 38
18. Cadiz 38 33
19. Almeria 38 21
20. Granada 38 21