"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

​​​​​​​İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.

Kayseri 30.01.2023, 14:08
"Erdoğan neyi eleştirip iktidar olduysa, aynısını yapıyor"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Türkiye’de uzlaşı kültürü olmalı. 6’lı masa ülkenin geleceği ile ilgili kaygılar nedeniyle bir araya geldi” dedi. “Türkiye'de hukuk kalmadı, adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda ülke  20 yıl öncesinin gerisine gitti” diyen Ataş, Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getirdi. Milletvekili Ataş, son seçim sonuçlarına dikkat çekerek, “Eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 dahi bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diye konuştu. Erdoğan’ın 20 yıl önce neyi eleştirip, iktidar olduysa bugün daha fazlasını kedisinin yaptığını vurgulayan Ataş, AKP’nin oyunun yüzde 30’ların altında olduğunu da kaydetti.  Milletvekili Dursun Ataş, “Biz kazanacağız. Yeter söz milletin. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.  Ataş, “İYİ Parti Kayseri İl Başkanımız Tansu Şener, merkez ilçe başkanları ve meclis üyelerimizle birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas mahalle temsilcileri ile bir araya geldik.

Mahalle mahalle gezip sıkılmadık el, girilmedik ev bırakmayacak ve partimizi birinci yapacağız” diye konuştu.

AKP ÇOLUĞUMUZUN ÇOCUĞUMUZUN 20-30 YILINI İPOTEK ALTINA ALDI

“Hep birlikte kenetlenerek, ülkemizin geleceği için önemli bir seçime gideceğiz” diyen Ataş, “Artık 20 yıldır AKP hükümetlerinin yaptığı yolsuzlukları, ahlaksızlıkları, adam kayırmayı, yandaşları kollamasını ve kendilere muhalif olana yaşam hakkı tanımayan zihniyetin sonu geldi. Bu iktidar çoluğumuzun çocuğumuzun 20-30 yılını ipotek altına aldı.

Bir tarafta 10-15 yerden maaş alalar varken, diğer yandan da çocukların yatağa aç girdiğini bir tablo var. Burada kıymetli kadınlarımız da var. Onlar ekonomik sıkıntıyı çok iyi biliyorlar. Artık mutfakta tencere kaynamıyor. Hep birlikte çok çalışarak milletimizi, ülkemizi hak ettiği yere taşımalıyız” diye konuştu.

TÜRKİYE'DE HUKUK KALMADI. ADALET KALMADI. İNSANLAR YOKSULLAŞTI. HER KONUDA TÜRKİYE 20 YIL ÖNCESİNİN GERİSİNE GİTTİ

İYİ Parti Lideri Meral Akşener öncülüğünde zor şartlarda ve bütün engellemelere, ayak oyunlarına rağmen kurulan İYİ Parti’nin bugün ülkenin umudu haline geldiğini söyleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,

“O günlerde insanlar dernek bile kuramazken bir kadın çıktı, cesaret gösterdi ve İYİ Parti'yi kurdu. Türkiye'de her şey değişmeye başladı. Şu anda Türkiye'nin geldiği noktayı sizler de ben de herkes biliyor ama konuşamıyor.  Kimse cesaret gösteremiyor. Çünkü herkes bir şeyden korkuyor. Öyle bir iklim yaratıldı. Türkiye'de hukuk kalmadı. Adalet kalmadı. İnsanlar yoksullaştı. Her konuda Türkiye 20 yıl öncesinin gerisine gitti. Onun için bu ülkenin tek umudu haline geldi İYİ Parti. Milletin korkuları çok büyük. Gelecekten kaygıları çok büyük ama kimse sesini çıkaramıyor. İşte sizler bizler ses olacağız. Milletin sesi olacağız ve bu seçimlerde inşallah Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Cumhuriyetin kuruluş değerlerine saygılı, bu ilkeleri benimsemiş yeni bir Türkiye yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE UZLAŞI KÜLTÜRÜ OLMALI! 6’LI MASA ÜLKENİN GELECEĞİ İLE İLGİLİ KAYGILAR NEDENİYLE BİR ARAYA GELDİ

Parti teşkilatlarına seslenen ve herkesin çok çalışması gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşa gitmeliyiz. Her eli sıkmamız gerekiyor. Her insana ulaşmamız gerekiyor. Her insana İYİ Parti'yi Sayın Genel Başkanımızı anlatmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Millet İttifakının yer aldığı 6’lı masaya yönelik yandaş medyada her gün karalama kampanyalarının yürütüldüğünü dile getiren Milletvekili Dursun Ataş,

“Türkiye'de eskiden bir uzlaş kültürü vardı. Siyasi partiler bir araya gelebiliyordu. Bugün gelemiyor. Şimdi 6’lı masayı oluşturan partilerin her birinin ayrı ayrı programı var. Ayrı ayrı hayat görüşü var. Ayrı ayrı parti dünya görüşü ve stratejisi var. Bunlar tek bir parti, tek düşüncede olsaydı zaten tek parti altında olurdu, ama bunların tek ortak noktası Türkiye'nin geleceğiyle alakalı kaygılar ve bir uzlaşı kültürünü yeniden Türkiye'de inşa edilmesidir” diye konuştu.

YEMİN EDİYORUM 6’LI MASADAN KİM ÇIKARSA ÇIKSIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN DAHA KÖTÜ OLMAZ!

Millet İttifakının gösterdiği adayın 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: Adayınız kim adayınız kim? Bir buçuk senedir, iki senedir adayınız kim? Bizim adayımız kim olursa olsun 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak diyoruz. Gerçekten de perşembe günü bizim ev sahipliğimizde 9,5 saat toplantı yapıldı. Sanki bizdenmiş gibi yanımızda oturanlardan, ‘Şu gelirse oy vermeyiz. Bu olursa oy vermeyeceğiz. Şu gelirse veririz’ diyenlere inanmayın, prim vermeyin. Millet İttifakı kimi çıkarırsa inşallah en iyisini bulup çıkaracak. Yemin ediyorum 6’lı masadan kim çıkarsa çıksın Recep Tayyip Erdoğan’dan daha kötü olmaz! Onun için mahalle temsilcilerimiz olarak sizler, bizler için önemlisiniz. Vatandaşla kuracağınız iletişim çok önemli. Yapacağınız çalışmalarla partimiz daha da güçlenecek. Sizler, partimizin mahallelerde görünen yüzüsünüz. Davranış biçimleriniz de buna göre olmalı. Sizlerden şu kalan 3-4 ayda çok sıkı bir çalışmayla geçirmenizi rica ediyorum. Hiçbirimiz kalıcı değiliz. Hiçbirimize bu makamlar kalıcı değil. Ben şahsım adına konuşmam gerekirse burada birçok insan beni tanıyor. Bazıları aileme varana kadar tanır. Ben hiçbir gün bir yere kendi başıma aday olmadım. Hiçbir gün bir makam, mevki kaybım olmadı. Bu seçim gerçekten çok önemli bir seçim. Demokrasi ülkemizde gittikçe yok oluyor, kayboluyor. Büyük bir hızla adeta Ortadoğu ülkesi haline getirilmek isteniyoruz.

ERDOĞAN 20 YIL ÖNCE NEYİ ELEŞTİRİP, İKTİDAR OLDUYSA DAHA FAZLASINI KENDİSİ YAPIYOR

“20 yıl önce seçilen Recep Tayyip Erdoğan o gün neler söyleyip, hangi argümanları kullanarak iktidara geldiyse bugün daha fazlasını kendisi yaptı ve eleştirdiği, karşı çıktığı her şeyi kendisi yapmaya devam ediyor. Öyle bir sistem kurdu ki sistemin içerisinde seçilmiş insanlar yok. Sistemin içerisinde liyakat sahibi kimse yok”  diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Sistemin içerisine atanmışlar var. Atanmışlar bütün varlığını Erdoğan’a borçludur. Sen ne dersen onu yapmak zorundadır ve böyle bir ülke haline geldik. Biz ülkemizin tümünü sevindirecek sistem için çalışmak zorundayız” dedi.

BİZİM KAPIMIZ VATAN HAİNİ OLMAYAN HERKESE AÇIK

İYİ Parti’nin vatan haini olmayan herkese açık olduğunu ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim döneminde ne söylediysek, yerel için de ne konuştuysak hepsini bugün Kayseri yaşıyor. Kayseri'nin bütün sorunlarını dillendiren tek bir parti var. O da biziz. Ben diyorum ki kim gelirse gelsin. Vatan haini olmadığı sürece bizimle aynı şu bayrağın altında aynı heyecanla yaşayacak herkese kapımız açık. Eskiden AK Parti'de olmuş, eskiden MHP'de olmuş, CHP'de olmuş, başka parti bizi ilgilendirmiyor. Biz 5 yıllık partiyiz. Herkes gelecek ki bu parti büyüyecek. Onlara da kapımız açık. İlk seçimlerde Allah izin verirse buradaki büyükşehir belediyesi dahil 17’sini de alacağız” dedi.

SON SEÇİM SONUÇLARINI HATIRLATAN ATAŞ: ŞİMDİ EĞER Kİ BİZ BUGÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA YÜZDE 1,5 BUNLARI AŞAĞI ALAMADIYSAK KİLİDİ VURUP GİDELİM!

Son seçim sonuçlarını hatırlatan ve “Şimdi eğer ki biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla yüzde 1,5 bunları aşağı alamadıysak kilidi vurup gidelim” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Onun için inanmayın. Bunlar düştü. Bunların oyu yüzde 30’ların bile altında. Biz kazanacağız, ama daha yüksek oylarla kazanalım. Sizin gayretlerinizle bu da olacak. Emin olun ki Kayseri'de biz birinci parti olacağız. Bunu ben 2019 seçimlerinden sonra söyledim Söylemeye de devam ediyorum. Bunu da sandıkta göreceksiniz. İnsanlar korkuyor. Söyleyemiyor. Ziyarette konuşuyorsun, söylüyor, ama açıktan onları destekliyor gibi görünüyor.  Biz herkesin sandığa gitmesini sağlayacağız. Gençlerin sandığa gitmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YETER SÖZ MİLLETİN! İNŞALLAH SEÇİM SONRASI BALKON KONUŞMASINI BİZ YAPACAĞIZ

Seçim sürecine girildiğini ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Allah yardımcımız olsun. Allah ülkenin yardımcısı olsun. Çocuklarımızın yardımcısı olsun diyorum. Çok az kaldı, çok az kaldı. İnşallah ülkemiz bunlardan kurtulacak. ‘Yeter artık söz milletin’ diye Allah onları şaşırttı, böyle bir cümle kurdular. Gerçekten 14 Mayıs’ta yeter artık söz milletin olacak. İnşallah seçim sonrası balkon konuşmasını biz yapacağız. Allah onu da nasip eder inşallah” dedi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 34
2. Galatasaray 13 34
3. Beşiktaş 13 25
4. A.Demirspor 13 23
5. Trabzonspor 13 23
6. Kayserispor 13 23
7. Antalyaspor 14 20
8. Hatayspor 14 18
9. Kasımpasa 13 18
10. Rizespor 13 18
11. Karagümrük 14 17
12. Ankaragücü 13 16
13. Sivasspor 13 15
14. Gaziantep FK 13 15
15. Konyaspor 14 14
16. Pendikspor 13 13
17. Başakşehir 13 12
18. Alanyaspor 14 11
19. Samsunspor 13 8
20. İstanbulspor 14 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 13 33
2. Kocaelispor 14 29
3. Bandırmaspor 14 25
4. Göztepe 13 23
5. Gençlerbirliği 13 23
6. Bodrumspor 13 21
7. Sakaryaspor 14 21
8. Ahlatçı Çorum FK 14 20
9. Keçiörengücü 14 20
10. Erzurumspor 13 17
11. Boluspor 13 16
12. Ümraniye 14 15
13. Adanaspor 14 15
14. Manisa FK 13 14
15. Şanlıurfaspor 13 14
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 14 14
18. Giresunspor 13 9
19. Altay 13 5
Takımlar O P
1. Arsenal 13 30
2. M.City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. Aston Villa 13 28
5. Tottenham 13 26
6. M. United 13 24
7. Newcastle 13 23
8. Brighton 13 22
9. West Ham United 13 20
10. Chelsea 13 16
11. Brentford 13 16
12. Wolves 13 15
13. Crystal Palace 13 15
14. Fulham 13 15
15. Nottingham Forest 13 13
16. Bournemouth 13 12
17. Luton Town 13 9
18. Sheffield United 13 5
19. Everton 13 4
20. Burnley 13 4
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 35
2. Girona 14 35
3. Atletico Madrid 13 31
4. Barcelona 14 31
5. Athletic Bilbao 14 25
6. Real Sociedad 14 25
7. Real Betis 14 24
8. Las Palmas 15 21
9. Valencia 14 19
10. Rayo Vallecano 14 19
11. Getafe 15 19
12. Villarreal 14 15
13. Deportivo Alaves 14 15
14. Osasuna 14 14
15. Sevilla 13 12
16. Cadiz 14 11
17. Mallorca 14 10
18. Celta Vigo 14 8
19. Granada 14 7
20. Almeria 14 3